Jak získám sčítací formulář?

Listinný sčítací formulář získáte od sčítacího komisaře nebo na kterémkoliv kontaktním místě sčítání.

Sčítací komisaři začnou od 17. 4. roznášet listinné sčítací formuláře. Pokud jste se již sečetli, nebo se plánujete sečíst online, nemusíte na sčítacího komisaře čekat, ani přebírat formulář. Komisař se dostaví v předem oznámeném termínu a vyčká na váš příchod před vaším domem. Oznámení s termínem návštěvy bude vyvěšeno na vstupních dveřích objektu, případně vhozeno do schránky, je-li umístěna zvenčí. Nebudete zrovna doma? Termín změnit nelze, ovšem komisař se vás pokusí zastihnout ještě jednou. Náhradní termín vám opět oznámíme.

Vyzvednout formulář si můžete také sami na kterémkoliv kontaktním místě sčítání na vybraných pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu, a to od 17. 4. do 11. 5.

Každé domácnosti bude standardně předáván jeden sčítací formulář, na žádost jich může být vydáno i více. Při vyzvednutí sčítacího formuláře bude nutné sdělit číslo bytu, ve kterém bydlíte, a na kontaktním místě i adresu, ke které bude formulář přiřazen načtením čárového kódu.

Spolu s formulářem vždy obdržíte odpovědní obálku s logem Sčítání 2021 pro odevzdání formuláře. Obálka má předtištěnou adresu a její odeslání je zdarma.

Jak získám sčítací formulář?