Začínají senátní volby na Trutnovsku

 

5. ledna 2018

Ve volebním obvodu Trutnov dnes začíná první kolo doplňovacích voleb do Senátu. O jeden senátorský mandát se uchází celkem devět kandidátů, z toho pět žen. Průměrný věk kandidátů je 54 let.


Volební místnosti ve volebním obvodu č. 39 budou otevřeny dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 hodin. Poté začnou okrskové volební komise počítat hlasy a zpracovávat zápisy o průběhu a výsledku hlasování. Zápis musejí podepsat všichni členové komise, čímž stvrdí jeho správnost, za kterou také plně odpovídají. Jeden stejnopis pak předají Českému statistickému úřadu, jenž zajistí sumarizaci výsledků a jejich zveřejnění.

„Pokud v prvním kole senátních voleb nezíská žádný kandidát nadpoloviční většinu hlasů, postupují dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů do druhého kola. To by se konalo v pátek 12. a sobotu 13. ledna,“ říká místopředseda ČSÚ Marek Rojíček.

Kromě toho se zítra od 7 do 22 hodin konají komunální volby v obci Prameny v Karlovarském kraji. „V tomto volebním období půjdou tamní obyvatelé volit své zastupitele už podruhé. O pět mandátů v zastupitelstvu obce Prameny se uchází 19 platných kandidátů. Jejich průměrný věk dosahuje bezmála 48 let,“ uvádí místopředsedkyně ČSÚ Eva Krumpová.

Výsledky voleb budou průběžně zveřejňovány na webu volby.cz.

 

Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz180105_zacinaji_senatni_volby_na_trutnovsku.docx
  • Vyjádření místopředsedy ČSÚ Marka Rojíčka
    (soubor mp3)