Ředitel Statistické divize OSN v ČR

 

10. 10. 2012

Pracovní návštěvu Prahy absolvuje v těchto dnech ředitel Statistické divize OSN Paul Cheung. Kromě pracovního jednání s předsedkyní Ivou Ritschelovou na půdě Českého statistického úřadu se zúčastnil i Mezinárodní konference o marketingu a výstupních databázích IMAODBC 2012.

„Letošní podzim je pro statistiky mimořádně bohatý na události. Návštěva ředitele Statistické divize OSN v Praze je totiž po setkání předsedů všech evropských statistických úřadů na Konferenci předsedů národních statistických úřadů DGINS a jednání Výboru pro evropský statistický systém další pro českou statistiku významnou akcí letošního roku,“ uvedla předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

V průběhu jednání vedení ČSÚ s Paulem Cheungem byly diskutovány aktuální problémy evropské i české statistiky. Ředitel Statistické divize OSN mimo jiné ocenil i aktivní přínos českých expertů při přípravě nového rámce pro rozvoj statistiky životního prostředí FDES, který je očekáván především ze strany zemí rozvojového světa. ČSÚ tak může uplatnit a předat své zkušenosti s vývojem environmentální statistiky zejména v první polovině devadesátých let. „Jsem zavázán paní předsedkyni Ivě Ritschelové za to, že pracovní skupině předsedá a celý proces vede. ČSÚ by měl být pyšný na svůj příspěvek rozvoji statistiky životního prostředí.“ uvedl Paul Cheung.


Kontakt:
Jan Cieslar, tiskový mluvčí ČSÚ
Tel.: 274 052 017
GSM: 724 800 157
E-mail: jan.cieslar@czso.czPaul Cheung a Iva Ritschelová  • ČSÚ TZ Cheung 121010.doc