Požadavky na internetový prohlížeč a úprava prostředí aplikace DANTE WEB

 

Nejvhodnější prohlížeč

Doporučené internetové prohlížeče jsou Google Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer a Mozilla Firefox (vždy v aktuálních verzích).
Pro správné fungování a zobrazení oddílů v aplikaci Dante WEB je třeba mít nastaveno v internetovém prohlížeči velikost stránky 100%. Tuto velikost stránky lze nastavit současným stiskem klávesy CTRL a klávesy plus + (zvětšení) nebo klávesy minus - (zmenšení). Při jiné velikosti stránky může být zobrazení textu problematické především u větších oddílů výkazů (konkrétně např. výkazy Zem 1-01, P 5-01 apod.).
Pro Internet Explorer verze 11 je třeba provést následující nastavení: Možnosti internetu / Nastavení kompatibilního zobrazení / Přidat (web czso.cz) / zavřít a hotovo. V internetovém prohlížeči musí být povoleny funkce používání JavaScriptu a cookie.
V případě, že Váš internetový prohlížeč špatně zobrazuje grafické prvky na webové stránce s výkazem, zkontrolujte si, zda nepoužíváte nižší verze internetového prohlížeče, než je zde uvedeno. Případně zkuste vyplnit elektronický výkaz v jiném internetovém prohlížeči, pokud takový ve Vašem počítači máte k dispozici.


Úprava prostředí aplikace

Pro lepší přehlednost při vyplňování výkazu je možno skrýt "Seznam kontrolních vazeb" kliknutím na tlačítko se šipkou vlevo. K dispozici bude k vyplnění výkaz na celé obrazovce. Pro opětovné zobrazení Seznamu kontrolních vazeb využijte v levém dolním rohu tlačítko čtyř šipek.