Krátkodobé omezení přihlašování do elektronického formuláře přes NIA

 

30. dubna 2021

V průběhu pátečního večera a brzkých sobotních hodin dojde k dočasnému omezení při přihlašování do elektronického sčítacího formuláře prostřednictvím NIA. Nejčastější způsob přihlášení, přes osobní doklady, není plánovanou odstávkou nijak dotčen.


Ve dnech 30. 4. 2021 od 22.00 hodin do 1. 5. 2021 do 02.00 hodin bude provedena z důvodu neodkladných bezpečnostních implementací plánovaná odstávka části systému základních registrů. V uvedeném termínu nebudou krátkodobě dostupné služby elektronické identifikace prostřednictvím Národního bodu pro identifikaci a autentizaci (NIA), což se dotkne i možnosti přihlásit se touto formou k online sčítacím formulářům. O odstávce informovala na svém webu
Správa základních registrů.

Pro přihlášení do elektronického sčítacího formuláře zůstává v době plánovaného krátkodobého omezení NIA plně funkční nejvíce využívaná možnost. Tou je přihlášení prostřednictvím čísla platného osobního dokladu vydaného Českou republikou, tedy občanským průkazem, cestovním pasem nebo doklady vydanými cizincům, a datem narození. Tuto možnost využívá naprostá většina uživatelů.

Sečíst se elektronicky je možné přes web www.scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace, kterou naleznete v Google Play i App Store pod názvem Sčítání21. Další možností je pak vyplnit listinný sčítací formulář. Zákonnou povinnost je však nutné splnit do 11. května 2021.

Za případné komplikace se omlouváme a děkujeme za pochopení.

 

Kontakt:
Jolana Voldánová
tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz

 

  • csu_tz210430_kratkodobe_omezeni_prihlasovani_do_elektronickeho_formulare_pres_nia.docx