Tendr ČSÚ je podle ÚOHS zcela v pořádku

 

21. 4. 2010

Úřad pro ochranu hospodářské soutoutěže (ÚOHS) dnes vydal rozhodnutí, že tendr Českého statistického úřadu na generálního dodavatele informačních technologií pro projekt Sčítáni lidu, domů a bytů 2011 byl zcela v pořádku (viz oficiální zpráva UOHS: http://www.compet.cz/verejne-zakazky/aktuality-z-verejnych-zakazek/urad-rozhodl-o-tendru-na-scitani-lidu/).

Jakmile nabude rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže právní moci, okamžitě podepíšeme smlouvu s vítěznou firmou na generálního dodavatele informačních technologií pro projekt Sčítání lidu, domů a bytů 2011, kterou je společnost Hewlett Packard, s.r.o.

Rozhodnutí ÚOHS znamená, že nebude ohroženo sčítání lidu v roce 2011, ale kvůli neoprávněným útokům společnosti Unicorn na ČSÚ se zpozdily přípravy, proto bude sčítání stát úřad více úsilí, než se původně počítalo.

Český statistický úřad považuje neoprávněné napadení a ohrožení sčítání lidu společností Unicorn za nehoráznost a vnímáme toto chování jako klasický komplex neúspěšného uchazeče, který začal napadat ostatní v okamžiku, kdy nevyhrál soutěž.

Už teď Český statistický úřad zvažuje příslušné právní kroky k očištění svého dobrého jména. Nejedná se o odvetu, ale o nezbytnost obnovy důvěry veřejnosti v ČSÚ, protože bez ní nelze projekt SLDB 2011 úspěšně realizovat.


Ondřej Kubala
tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011
Tel.: +420 274 053 163
Mobil: +420 602 604 086
E-mail: ondrej.kubala@scitani.cz

  • TZ_Rozhodnutí ÚOHS.doc