Příležitostná známka připomíná letošní Sčítání lidu, bytů a domů

 


Praha 6. ledna 2011


Na všech poštách je od dnešního dne v prodeji příležitostná poštovní známka ke Sčítání lidu, bytů a domů. Vychází v nákladu jeden milion kusů a její nominální hodnota je 10 Kč.

Známku s logem Sčítání lidu, bytů a domů navrhl Jan Kolář a kromě známky si sběratelé mohou na filatelistických přepážkách České pošty koupit i obálku prvního dne vydání.

Poštovní známka ke Sčítání lidu, bytů a domů


Sčítání lidu, bytů a domů se v České republice uskuteční na jaře letošního roku, konkrétně bude sčítání směřováno k půlnoci z 25. na 26. března. Poprvé v historii budou sčítat všechny země Evropské unie ve stejném roce.

Česká pošta zajišťuje pro Český statistický úřad tzv. terénní práce pro chystané sčítání lidu. Jejich součástí je mimo jiné tisk více než 20 milionů formulářů a jejich osobní předání všem obyvatelům, sběr vyplněných formulářů, vše kolem logistiky tiskopisů po celé České republice. Dále pomoc lidem, kteří budou potřebovat poradit s vyplněním sčítání nebo třeba i zajištění call centra, na které budou moci všichni v době sčítání volat zdarma se svými dotazy a nejasnostmi.

V letošním sčítání budou sčítací komisaři v naprosté většině případů z řad zaměstnanců České pošty, tedy z řad lidí, kteří mají v této zemi s doručováním a s ochranou osobních údajů největší zkušenosti a nejdelší praxi.

Scan obálky prvního dne vydání:
Scan obálky prvního dne vydání:


Mgr. Marta Selicharová
Tisková mluvčí, Česká pošta, s.p.
Tel.: 221 132 122
e-mail: selicharova.marta@cpost.cz

  • 11_01_06_ známka_SLDB.doc
  • scitani_lidu_znamka_scan.tif