Na odevzdání formulářů zbývá už jen chvíle

 


Na odevzdání formulářů zbývá už jen chvíle

Rychle se blíží konec období, do kdy mohou lidé ještě vyzvednout a zároveň odevzdat sčítací formuláře. Podle zákona si bude možné vyzvednout formuláře na sběrných místech České pošty, na obecních úřadech i na pracovištích ČSÚ pouze do čtvrtka 14. dubna. V pátek 15. dubna už nebude možné nikde sčítací formuláře získat.

Do 14. dubna by měl každý také podle zákona vrátit vyplněné formuláře statistikům, ať už je posílá přes internet, v obálce s adresou P.O.Boxu, vrací osobně na poště nebo odevzdává sčítacímu komisaři. Jedinou výjimku mají lidé, kteří si vyzvedli formuláře v tzv. dodatečném sečtení po 5. dubnu. Pro ty platí prodloužená lhůta odevzdání do úterý 19. dubna 2011.

O půlnoci z úterý 19. na středu 20. dubna pak zároveň skončí možnost odesílat formuláře na internetu.

AKTUÁLNÍ ČÍSLA

Stále víc lidí odesílá formuláře přes internet. Dnes ráno v 8.30 ČSÚ obdržel už 3 293 302 formulářů vyplněných na internetu (2,139 milionu sčítacích listů osoby, 794 tisíc bytových listů, 361 tisíc domovních listů).

Minulý týden začalo už také scanování papírových formulářů, které sbírá Česká pošta. Za první týden už projelo scanovací linkou 910 tisíc papírových formulářů. Scanování bude pokračovat celý duben, květen a pravděpodobně i v části června.

POBOČKY ČSÚ A OTEVÍRACÍ DOBA

Formuláře je možné vyzvedávat a odevzdávat také na pracovištích ČSÚ v celé republice. Přesné adresy včetně otevírací doby pracovišť ČSÚ, najdete v této tabulce:
http://info.scitani.cz/cz/aktuality/data/vydavani_formularu.pdf

Tabulka je přístupná z www.scitani.cz ze sekce aktualit.

Ondřej Kubala
tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011
E-mail: ondrej.kubala@scitani.cz

  • tz_110411.doc