Nejoblíbenější jména dětí v Ústeckém kraji – leden 2018

 

Pořadí nejoblíbenějších holčičích jmen v České republice se proti loňskému roku pozměnilo. Nejoblíbenějším holčičím jménem v České republice v lednu 2018 se sice opět stala Eliška, na druhé místo se proti loňsku dostala Anna (vloni byla druhá Tereza) a třetí místo nově obsadila Sofie (vloni Anna). U chlapců byl nejoblíbenějším jménem Jakub (vloni Jan), následoval Jan (vloni Jakub) a nově Adam (vloni Matyáš). Z prvních třech holčičích míst tedy vypadla dříve oblíbená Tereza, která letos skončila až pátá, a dříve oblíbený Tomáš se již podruhé za sebou nevešel na jedno z prvních třech míst.

V Ústeckém kraji mezi nejoblíbenější dívčí jména patří Eliška, která vystřídala Adélu (2017) a Natálii (2016), následovala Anna (vloni Eliška, předloni pak Tereza) a třetí příčku obsadila v našem kraji nově Ema (vloni Anna, v roce 2016 se o třetí příčku dělila Eliška se Sofií). Mezi nejčastější jméno chlapců v lednu 2018 nově patřilo jméno Jan, které vystřídalo vloni nejvíce oblíbené jméno Petr, v roce 2016 to byl Jakub, který letos obsadil druhou příčku (vloni byl druhý Jan, v roce 2016 Matyáš) a třetím nejoblíbenějším jménem v Ústeckém kraji bylo nově Dominik (vloni ve stejném období Jakub, předloni pak Jan).

Mezi otci bylo v Ústeckém kraji nejvíce Petrů, Janů a Tomášů. Matky se nejčastěji jmenovaly Lucie, Petra a Jana.

V rámci České republiky se pak objevovala i netradiční jména jako např. u chlapců Albín, Arvis, Ragnar, Bastian, Darius, Tigran nebo Bentley Enow či Šimon Barnabáš. U dívek to byla např. jména jako Chanel, Andělína, Ava Rose, Lily Hope, Medina, Rika nebo Ruby či Yasmenn Saloma.