Sčítání na Olomoucku: Nejaktivnější jsou Sobíšky

 

12. dubna 2021

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Olomouckém kraji je nejaktivnější obec Sobíšky z okresu Přerov.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří to sami nezvládnou. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ. 

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Olomouckého kraje patří Sobíšky, Luboměř pod Strážnou a Hlušovice. Na opačné straně žebříčku pak je Ostružná, Janoušov a Šubířov.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

 

TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

Obec

Okres

Odeslané formuláře na 100 bytů

Sobíšky

Přerov

72,1

Luboměř pod Strážnou

Přerov

66,0

Hlušovice

Olomouc

60,1

Dobrčice

Přerov

59,8

Bukovany

Olomouc

58,6

Domašov u Šternberka

Olomouc

58,2

Lutín

Olomouc

55,8

Krchleby

Šumperk

55,2

Olomouc

Olomouc

54,6

Bystrovany

Olomouc

54,4

 

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

 

 

Kontakt:
Jolana Voldánová
tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz

  • TZ - Sčítání na Olomoucku: Nejaktivnější jsou Sobíšky
  • Aktivita obcí - Olomoucký kraj