Dětská jména v Libereckém kraji v lednu 2018

 

Nejoblíbenějším dívčím jménem v kraji bylo, stejně jako v roce 2017, jméno Anna. Druhé místo v pomyslné soutěži obsadila Tereza, třetí Eliška. V případě chlapců rodiče již čtvrtý rok po sobě zvolili jméno Jakub, následoval Vojtěch a Šimon. Mezi kraji České republiky bylo nejoblíbenějším dívčím jménem Eliška, která získala 5 prvenství (Jihočeský, Plzeňský, Ústecký, Královéhradecký a Olomoucký kraj) a zároveň se umístila i na ostatních místech (dvě 2. místa, jedno 2.–3. místo a jedno 3. místo). Čtyři prvenství získalo jméno Anna (Hl. město Praha, Středočeský, Liberecký kraj a Kraj Vysočina), které také dominovalo na dalších místech v pořadí (tři 2. místa, dvě 3. místa). Jméno Sofie bylo nejoblíbenější v Jihomoravském a Moravskoslezském kraji, jedno vítězství získala jména Karolína (Karlovarský kraj), Kristýna (Zlínský kraj) a Viktorie (Pardubický kraj).

V případě chlapeckých jmen jednoznačně vede Jakub, který získal 10 prvenství (Hl. město Praha, Středočeský, Plzeňský, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj a Kraj Vysočina). K tomu musíme připočítat jedno 1.–2. místo, a tři 2. místa. Dvě vítězství mezi kraji získalo jméno Jan (Jihočeský a Ústecký kraj), kterému zároveň připadlo 2. místo v sedmi a 3. místo ve dvou krajích. Prvenství ve Zlínském kraji patřilo jménu Matyáš.

V pořadí jmen rodičů dětí narozených v lednu 2018 v našem kraji vévodili Janové a Kateřiny, druzí v pořadí byli Pavlové a Michaely, třetí Petrové a Lucie.

 

Kontakt:

Bc. Stanislava Riegerová
Krajská správa ČSÚ v Liberci
e-mail: infoservislbc@czso.cz
tel.: 485 238 811

  • Dětská jména v Libereckém kraji v lednu 2018 - komentář
  • Tabulky
  • Nejčastější jména chlapců narozených v lednu 2018 podle krajů
  • Nejčastější jména dívek narozených v lednu 2018 podle krajů
  • Nejčetnější jména dívek a chlapců narozených v Libereckém kraji v lednu uvedeného roku
  • Nejčastější jména otců dětí narozených v lednu 2018 podle krajů
  • Nejčastější jména matek dětí narozených v lednu 2018 podle krajů