Nejoblíbenější jména dětí v Karlovarském kraji v lednu 2019

 

25. listopadu 2019

V lednu roku 2019 se v Karlovarském kraji narodilo nejvíce Davidů a Elišek. Mezi rodiči byli nejčastěji zastoupeni Tomášové a Jany.

Mezi chlapci narozenými v Karlovarském kraji v lednu roku 2019 bylo nejvíce Davidů. Následovali Jakubové a Danielové. Jméno David sesadilo z pomyslného trůnu Jakuba, který byl v posledních letech mezi chlapeckými jmény pravidelně nejoblíbenější. V České republice vypadal žebříček nejoblíbenějších chlapeckých jmen jinak než v našem kraji, na prvních místech se umístili Jakub, Jan a Tomáš. David se v celé České republice umístil až na 13. místě a Daniel na 12. místě pomyslného řebříčku.

Mezi otci narozených dětí bylo v Karlovarském kraji nejvíce Tomášů, Petrů a Janů. V polovině krajů České republiky mělo nejvíce otců jméno Jan. Tomášové dominovali mezi otci narozených dětí kromě Karlovarského kraje ještě v Kraji Vysočina. V celé České republice se na prvních třech místech pomyslného žebříčku umístili Jan, Petr a Tomáš.

Jména chlapců v krajích ČR

Holčičky narozené v lednu 2019 dostaly v našem kraji nejčastěji jméno Eliška, následovaly Terezy a Anny. Eliška vystřídala na 1. místě oblíbených jmen Karolínu, která vedla v předchozích dvou letech. Druhá Tereza se v žebříčku nejoblíbenějších dívčích jmen objevila na stupních vítězů poprvé od roku 2015, kdy byla úplně nejoblíbenější. Eliška byla nejčastějším jménem pro holčičky kromě Karlovarského kraje ještě v dalších sedmi regionech České republiky. V celé České republice je toto jméno favoritem nepřetržitě od roku 2015 a na dalších dvou místech se umístily Anna a Adéla.

Nejoblíbenější jména dětí a jejich rodičů v Karlovarském kraji v lednu 2019

Matky narozených dětí se v Karlovarském kraji nejčastěji jmenovaly Jana, následovaly Lucie a Michaely. V rámci celé České republiky bylo mezi matkami nejvíce Lucií, toto jméno se objevilo nejčastěji mezi matkami v osmi regionech. Následovaly Kateřiny a Jany.

Jména dívek v krajích ČR

Mezi dětskými jmény v celé České republice se objevují i značně netradiční jména. Chlapce pojmenovali rodiče také např. Heliodor, Jayden Leon či Atrey, mezi dívčími jmény se objevila Briana, Lily Hope či Lorelaj.

Kontakt:

Ing. Martina Soukupová
Krajská správa ČSÚ v Karlových Varech
E-mail:
martina.soukupova@czso.cz
Tel: 737 280 430


 

  • Nejoblíbenější jména dětí v Karlovarském kraji v lednu 2019
    (aktualita v pdf)
  • Nejoblíbenější jména dětí a jejich rodičů v Karlovarském kraji v lednu 2019