V domácnostech v Pardubickém kraji je stále 34 tisíc neodeslaných formulářů

 

Tisková zpráva

7. května 2021

Český statistický úřad dosud obdržel téměř 3,9 milionu elektronických sčítacích formulářů a 395 tisíc listinných. Přímo za Pardubický kraj přes 175 tisíc elektronických a 21 tisíc listinných. Na své odeslání čeká v domácnostech v Pardubickém kraji dosud 34 tisíc formulářů.

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 končí 11. května, kdo se ještě nesečetl, má tak skutečně nejvyšší čas. „Naprostá většina obyvatel České republiky se v posledních týdnech už sečetla a všem jim za to děkuji. Stále jsou ovšem lidé, kteří svoji zákonnou povinnost nesplnili. Těm zbývají už jen poslední čtyři dny, aby se sečetli buď online, nebo vyplnili a odeslali listinný sčítací formulář, už opravdu není na co čekat,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Nejpohodlnější je sečíst se přes internet prostřednictvím elektronického formuláře, který je k dispozici na webu scitani.cz nebo v mobilní aplikaci Sčítání21. Online sečtení je snadné, rychlé a bez nutnosti vidět sčítacího komisaře. Pro listinný formulář je stále možné si dojít na kontaktní místa sčítání, která jsou na 43 vybraných pobočkách České pošty v Pardubickém kraji a na Krajské správě ČSÚ v Pardubicích.

V Pardubickém kraji bylo do domácností rozneseno 51 tisíc listinných formulářů, další 4 tisíce si občané vyzvedli sami na kontaktních místech. Sebraných listinných formulářů je aktuálně 21 tisíc, tedy 38 % z distribuovaných. Neodeslané formuláře tak u sebe má dosud 34 tisíc domácností. Tyto samozřejmě mohly a stále mohou vyplnit a odeslat online formulář.

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů a sebraných listinných sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec vyplývá, jaké je zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi malými obcemi jsou nejaktivnější Koruna, Černá u Bohdanče a Němčice. U obcí, ve kterých bylo identifikováno více než 500 bytů, jsou na prvních pozicích Srch, Staré Hradiště a Mikulovice. V kategorii, kterou představují obce s více než 3 000 byty, vynikají ve sčítání Svitavy, Pardubice a Chrudim.

Na opačné straně žebříčku jsou Hartinkov, Čenkovice a Želivsko. Obce se zaměřením na turistický ruch, s významným podílem krátkodobě pronajímaných bytů či chatové oblasti mohou vykazovat nižší hodnoty odeslaných formulářů na 100 bytů, a to kvůli vyššímu počtu neobydlených bytů. Nemusí to však znamenat slabší zájem o online sčítání u obyvatel, kteří v těchto obcích žijí. Aktuální údaje o aktivitě obyvatel obcí ve sčítání jsou k dispozici na webu scitani.cz.

TOP 5 nejaktivnějších obcí dle kategorií počtu bytů v Pardubickém kraji

 

 

­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Tisková zpráva - V domácnostech v Pardubickém kraji je stále 34 tisíc neodeslaných formulářů
  • Kontakt:

    Jolana Voldánová
    tisková mluvčí Sčítání 2021
    +420 704 659 357
    jolana.voldanova@scitani.cz