Sčítání na Pardubicku: Nejaktivnější jsou Němčice

 

Tisková zpráva

12. dubna 2021

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. V Pardubickém kraji je nejaktivnější obec Němčice z okresu Pardubice.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ. 

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v kraji vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. Mezi nejaktivnější obce v rámci Pardubického kraje patří Němčice, Černá u Bohdanče a Koruna. Na opačné straně žebříčku pak je Hartinkov, Čenkovice a Hluboká.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

 

TOP 10 nejaktivnějších obcí v kraji

Obec

Okres

Odeslané formuláře
na 100 bytů

Němčice

Pardubice

67,5

Černá u Bohdanče

Pardubice

64,9

Koruna

Svitavy

59,6

Srnojedy

Pardubice

59,6

Bukovina nad Labem

Pardubice

58,7

Pardubice

Pardubice

56,7

Srch

Pardubice

56,5

Mikulovice

Pardubice

56,2

Kosořín

Ústí nad Orlicí

56,1

Semanín

Ústí nad Orlicí

55,8

Pozn.:   Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

 

 • Tisková zpráva: Sčítání na Pardubicku: Nejaktivnější jsou Němčice
 • Tabulka - Aktivita obcí při SLDB v Padubickém kraji
 • Kontakt:
  Jolana Voldánová
  tisková mluvčí Sčítání 2021
  +420 704 659 357
  jolana.voldanova@scitani.cz