Česko přitahuje turisty z ciziny

V roce 2017 navštívilo Českou republiku téměř 35 milionů zahraničních návštěvníků, nejčastěji z Německa, Slovenska a Polska. V pořadí za nimi byli turisté z Ruska, Spojených států amerických a Číny.


Česko přitahuje turisty z ciziny - Ilustrační foto

Do České republiky přijelo v roce 2017 celkem 34,7 milionu zahraničních návštěvníků. Jedenadvacet milionů se k nám vypravilo na jednodenní výlet, 13,7 milionu cizinců tu přenocovalo. V průměru u nás strávili 4,3 dne, a do naší pokladny tak přispěli celkovou částkou 165 miliard korun.

Češi podnikli v roce 2017 více než 90 milionů turistických cest po ČR a utratili na nich 128 miliard korun. Alespoň jednu službu ubytovacích zařízení využilo 57,6 milionu osob, jednodenních návštěvníků bylo 32,6 milionu.

Průměrná délka pobytu domácích turistů byla 4,7 dne. Z krajů byl nejnavštěvovanější Středočeský, následovaly Jihočeský, Liberecký, Královéhradecký a Jihomoravský.

Do zahraničí vyjelo v předminulém roce 11,4 milionu Čechů. Jednodenní výlet podniklo 2,5 milionu osob a 8,9 milionu osob přenocovalo v cizině nejméně jednu noc. V průměru strávili čeští turisté v zahraničí 7,5 dne. Top destinací bylo Slovensko, poté Chorvatsko, Rakousko, Itálie a Řecko.