Formuláře jsou nově k dispozici i na obecních úřadech

 


Formuláře jsou nově k dispozici i na obecních úřadech
Dnešním dnem začíná v rámci sčítání lidu tzv. dodatečné sečtení, které je službou především pro ty, kteří byli v době roznášení formulářů v zahraničí, nyní se vrátili a potřebují si obstarat sčítací formuláře.
V rámci dodatečného sečtení si mohou všichni vyzvednut formuláře až do 14. dubna kromě sběrných míst České pošty také na všech obecních úřadech v celé ČR a na pracovištích Českého statistického úřadu. Tuto službu mohou využít i všichni ostatní, kteří si budou chtít vyzvednout formuláře z jakéhokoliv důvodu mimo sběrná místa České pošty, nejenom ti, kteří byli v cizině.

Pro formuláře také na pracoviště ČSÚ
Podle zákona mohou lidé odedneška přijít pro formuláře také na pracoviště Českého statistického úřadu po celé republice. V praxi ale ČSÚ spustil tuto službu už minulý týden v pondělí 28. března, aby pomohl lidem, kteří mají blíž pracoviště ČSÚ než sběrné místo České pošty. O vyzvednutí formulářů na ČSÚ mají zájem spíše jednotlivci, celkem tak vydal ČSÚ v celé zemi zájemcům na 1 500 formulářů.

Počet formulářů odeslaných přes internet stále roste
Stále víc lidí odesílá formuláře přes internet. Dnes ráno v 7.30 ČSÚ obdržel už 2 442 152 formulářů vyplněných na internetu (1 592 tisíc sčítacích listů osoby, 588 tisíc bytových listů, 262 tisíc domovních listů).

Ondřej Kubala
tiskový mluvčí projektu Sčítání lidu, domů a bytů 2011
E-mail: ondrej.kubala@scitani.cz

  • tz_050411.doc