Sčítání končí 11. května

9. května 2021

Český statistický úřad obdržel přes 3,9 milionu elektronických formulářů a 440 tisíc listinných. Dalších 640 tisíc listinných formulářů je stále v domácnostech. Čas na splnění zákonné povinnosti se krátí.

Včetně dnešního dne zbývají do konce sčítání už jen 3 dny. Do úterní půlnoci je možné využít pro sečtení elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21. Úterý je také poslední den, kdy je možné si na kontaktních místech sčítání vyzvednout listinný sčítací formulář a odpovědní obálku. Vyplněný formulář v odpovědní obálce stačí vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě Českého statistického úřadu.

Pro jakékoliv dotazy ke sčítání jsou k dispozici operátoři kontaktního centra na infolince 253 253 683 nebo na e-mailu dotazy@scitani.cz. Operátoři jsou připraveni zodpovídat dotazy veřejnosti každý den mezi 8:00 – 22:00, a to včetně víkendu. Využít také můžete chatbota virtuální poradny na webu scitani.cz.

Kdo se už sečetl a kdo to má teprve v plánu, to jsme zjišťovali v anketě. Český statistický úřad doporučuje využít elektronický formulář, jehož vyplnění je rychlé, snadné a z  hygienického hlediska naprosto bezrizikové. Na porovnání rychlosti sečtení prostřednictvím elektronického a listinného formuláře se můžete podívat v našem testu.

 

Kontakt:
Jolana Voldánová

tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz