Sčítání 2021 také na sociálních sítích

16. února 2021

Český statistický úřad spouští kampaň ke sčítání lidu, domů a bytů na sociálních sítích. Ke stávajícím sociálním sítím Českého statistického úřadu přibyla stránka sčítání na Facebooku a profil na Instagramu.

Cílem komunikace Sčítání 2021 na sociálních sítích je oslovit vybrané skupiny obyvatel od mladých lidí přes rodiny s dětmi až po cizince žijící na našem území. Úřad k tomu bude využívat nejrůznější formáty příspěvků, ať už půjde o vizuály, videa, kvízy, cizojazyčné posty pro národnostní menšiny nebo tzv. stories. Do kampaně se zapojí také několik „influencerů“, tedy známých osobností, které mají potenciál oslovit danou cílovou skupinu a přesvědčit ji, že sečíst se má smysl.

Kampaň ladíme vstřícně a motivačně. Lidé jsou sice ze zákona povinni potřebné údaje poskytnout, ale my bychom je chtěli přesvědčit, že aktivním vyplněním sčítacích formulářů přispějí ke svému lepšímu životu. I sociální sítě tak zvýší povědomí o prospěšnosti a konkrétním využití dat ze sčítání,“ vysvětluje předseda ČSÚ Marek Rojíček.

Stránku Sčítání 2021 na Facebooku najdete na https://www.facebook.com/scitani2021, profil na Instagramu na https://www.instagram.com/scitani2021/. ČSÚ bude sčítání komunikovat také prostřednictvím svých současných sociální sítí – Twitteru, Instagramu, LinkedInu a YouTube.

ČSÚ má ke Sčítání 2021 připravenou komplexní komunikační kampaň, která kromě sociálních sítí zahrnuje také internetovou reklamu v online prostoru, reklamní spoty v televizích či v Českém rozhlase. Zároveň veřejnosti nabídne rozsáhlou informační podporu prostřednictvím webových stránek sčítání, kontaktního centra nebo chatbota.

Cílem Sčítání lidu, domů a bytů je získání přesných a aktuálních dat, která slouží k efektivnějšímu plánování mnoha aspektů veřejného života včetně vzdělávání, zdravotní a sociální péče či integrovaného záchranného systému. Sčítání 2021 je připravováno primárně jako online, a to vůbec poprvé v historii naší země. Od 27. března se lidé budou moci sečíst jednoduše a bezpečně přes internet na webu https://www.scitani.cz/. Zákonnou povinnost tak mohou snadno splnit z domova bez nutnosti kontaktu se sčítacím komisařem nebo návštěvy kontaktního místa sčítání.

 

Kontakt:
Jolana Voldánová

tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz