Milion lidí už se sečetlo online. Velký zájem o sčítání trvá

28. března 2021

O sčítání je i v neděli enormní zájem. Dosud se prostřednictvím elektronického sčítacího formuláře sečetlo milion lidí. V některých chvílích vyplňuje formulář i více než 150 tisíc osob najednou.

„Těší nás zájem o online sčítání. Dosud se sečetl už milion lidí. Provoz všech systémů, ale i nasazení zaměstnanců a dodavatelů je maximální. Sledujeme provoz a zájemce o vyplnění elektronického formuláře aktivně informujeme o aktuálním vytížení aplikace,” oznámil předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček. 

Technici v systému během víkendu provedli změny k navýšení kapacity. Přesto může při extrémně vysokém vytížení docházet k delším odezvám aplikace. Ve chvíli, kdy sčítací formulář vyplňuje najednou více než 150 tisíc osob, jsou zájemci o sčítání na tuto skutečnost upozorněni. V takových případech jim je doporučeno zkusit se přihlásit později, až se fronta uživatelů uvolní.  

Statisíce vyplněných dotazníků se podařilo zpracovat navzdory tomu, že provoz byl dočasně postaven z preventivních důvodů mimo provoz, a to kvůli chybě na straně dodavatele systému online formuláře, společnosti OKsystem. 

 

Kontakt:
Jolana Voldánová

tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357

jolana.voldanova@scitani.cz