Základní informace 2015

Organizátor

Minisčítání 2015 zorganizoval Český statistický úřad.

Cíl projektu

Minisčítání je jednou z aktivit ČSÚ, jejichž cílem je zvyšování statistické gramotnosti. Zábavně naučná forma má pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život. Účast na Minisčítání je ze strany škol dobrovolná.

Ochrana údajů

Veškerá data získaná při Minisčítání 2015 jsou určena pouze pro účely vzdělávání a propagace. Získané údaje podléhají standardní ochraně dat, platné pro všechna statistická šetření ČSÚ. Standardem je také přísné zachování anonymity dat.

Historie Minisčítání

Projekt Minisčítání vznikl v roce 2010 jako doprovodná vzdělávací akce v rámci informační kampaně ke Sčítání lidu, domů a bytů 2011.

Jeho hlavním cílem bylo seznámit žáky zábavnou formou se statistikou, zajímavě a prakticky jim přiblížit princip sběru, zpracování a využití statistických dat.

Protože měl projekt hned napoprvé velký úspěch, uskutečnil se v roce 2012 druhý ročník.

Minisčítání 2015

Rok 2015 se tedy stal rokem již třetího běhu tohoto projektu.  Projekt přilákal rekordní množství účastníků. Do Minisčítání 2015 se zaregistrovalo 614 škol a celkem bylo žáky a studenty z 1783 tříd vyplněno 29 628 dotazníků.
 

V prosinci 2015 se projekt Českého statistického úřadu Minisčítání 2015 umístil na 3. místě v kategorii Cena odborné poroty Eduína 2015. Tuto cenu uděluje obecně prospěšná společnost EDUin projektům za inovace ve vzdělávání. Minisčítání uspělo v konkurenci 67 dalších projektů.

Odměny pro výherce

V rámci letošního Minisčítání bylo také vylosováno pět tříd, které získaly zajímavé ceny. 8.A ze ZŠ a MŠ Jiráskovo náměstí v Hradci Králové, 7. třída ze ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou a 9.A ze ZŠ a MŠ Pňovice získaly výlet do libereckého science centra iQlandia. 8.B ze zlínské ZŠ Komenského I vyhrála exkurzi v Rádiu Junior a 8.A ze ZŠ a MŠ Kozlovice se může těšit na rádiového plyšového maskota Ušouna.
Minisčítání - EduínaČeský rozhlas - Radio JunioriQLANDIA - SCIENCE CENTER LIBERECMinisčítání v roce 2012Minisčítání v roce 2010odkaz na sčítání lidu 2011