Soutěž o nejlepší statistický plakát

Zúčastněte se mezinárodního statistického vzdělávacího projektu. Soutěžící budou v letošním ročníku vytvářet statistický plakát, jehož hlavním tématem je zemědělství.

Soutěž o nejlepší statistický plakát je vyhlášena v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti a pro Českou republiku ji zajišťuje Český statistický úřad společně s Vysokou školou ekonomickou v Praze.

Na internetových stránkách soutěže www.czso.cz/stat_gramotnost najdete pravidla soutěže, návod, jak se přihlásit, jak připravit statistický plakát a mnoho dalších informací. Účast v soutěži je zcela zdarma a mohou se přihlásit dvou až tříčlenná družstva ve dvou věkových kategoriích (ročníky 1997 a mladší a ročníky 1994 a mladší).

Prvním krokem k účasti v soutěži je registrace, která proběhne do 15. ledna 2013. Termín, do něhož musí být plakát zpracován a zaslán organizátorům, je 15. února 2013, v březnu pak proběhne národní kolo, v němž bude vybrán nejlepší plakát v každé kategorii.

Vítězné plakáty budou reprezentovat naši republiku v mezinárodním kole, jehož výsledky budou vyhlášeny na 59. světovém kongresu ISI v Hong Kongu. Autoři vítězných plakátů národního kola budou oceněni a získají pěkné dary.

Česká republika se do soutěže zapojuje již podruhé, první ročník proběhl v roce 2011. Na internetových stránkách www.czso.cz/stat_gramotnost si můžete prohlédnout ukázky prací, které tehdy postoupily do národního kola.

Věříme, že soutěž bude pro učitele zajímavou cestou, jak oživit své vyučovací hodiny a studenti díky ní získají zábavným způsobem nové znalosti a dovednosti. Těšíme se na vaši účast a zajímavé výsledky!

Česká asociace science centerBlesk Síla na Vaší straněMinisčítání v roce 2015Minisčítání v roce 2012odkaz na sčítání lidu 2011