Minisčítání 2015

Projekt Minisčítání 2015 realizoval Český statistický úřad jako součást svého dlouhodobého projektu zvyšování statistické gramotnosti. Cílem bylo zlepšení vnímání statistiky a zvýšení obecných znalostí tohoto oboru.

Chceme prostřednictvím tohoto projektu zajímavě a prakticky přiblížit žákům a studentům princip sběru, zpracování a využití statistických dat.

Minisčítání 2015 bylo určeno pro žáky 4. - 9. tříd základních škol a pro nižší ročníky víceletých gymnázií (prima - kvarta na osmiletých a prima - sekunda na šestiletých) z celé České republiky.

Veškeré výsledky Minisčítání 2015 jsou určeny pouze pro vzdělávací a propagační účely. Získané údaje z vyplněných on-line dotazníků podléhají standardní ochraně dat jako při běžném statistickém šetření. Je přísně dohlíženo na zachování anonymity dat.

První Minisčítání proběhlo v roce 2010 a v roce 2012. V roce 2015 přišlo Minisčítání se zcela novými otázkami. Projekt přilákal rekordní množství účastníků. Do Minisčítání se tentokrát zaregistrovalo 614 škol a celkem bylo žáky a studenty z 1783 tříd vyplněno 29 633 dotazníků.

V rámci letošního Minisčítání bylo také vylosováno pět tříd, které získaly zajímavé ceny. 8.A ze ZŠ a MŠ Jiráskovo náměstí v Hradci Králové, 7. třída ze ZŠ Rychnov u Jablonce nad Nisou a 9.A ze ZŠ a MŠ Pňovice získaly výlet do libereckého science centra iQlandia. 8.B ze zlínské ZŠ Komenského I vyhrála exkurzi v Rádiu Junior a 8.A ze ZŠ a MŠ Kozlovice se může těšit na rádiového plyšového maskota Ušouna.
Minisčítání - EduínaČeský rozhlas - Radio JunioriQLANDIA - SCIENCE CENTER LIBERECMinisčítání v roce 2012Minisčítání v roce 2010odkaz na sčítání lidu 2011