Zpracování výsledků voleb do Evropského parlamentu skončilo

 


14. 06. 2004Zpracování výsledků voleb do Evropského parlamentu skončilo


Přesně v sedm hodin a deset minut ráno přišel prostřednictvím přebíracího místa Českého statistického úřadu zápis o hlasování z posledního volebního okrsku. ČSÚ tak po devíti hodinách uzavřel zpracování výsledků historicky prvních voleb do Evropského parlamentu na území České republiky.

Okrsek, na který se čekalo, patří do obce Dolní Hbity na Příbramsku. Tamní komisaři se rozhodli, že výsledky hlasování sečtou až ráno, a to na rozdíl od většiny ostatních, kteří v souladu se zákonem začali počítat hlasy hned v neděli 13. června ve 22 hodin.

Prvním okrskem, který dodal výsledek hlasování dvanáct minut po zahájení sčítání, byla obec Důl na Pelhřimovsku. Za pouhé tři hodiny měl ČSÚ sečtené výsledky z více než 95 procent okrsků. Při samotném přenosu dat, jejich zpracování a prezentaci se na straně ČSÚ nevyskytl žádný problém.

Český statistický úřad nyní připravuje oficiální zápis o výsledku hlasování ve volbách do Evropského parlamentu na území České republiky, který předseda úřadu Jan Fischer předloží v úterý na řádném zasedání Státní volební komise.

Výsledky hlasování jsou veřejně k dispozici na volebním serveru ČSÚ www.volby.cz .

Roman Prorok
tiskový mluvčí předsedy ČSÚ