Život žen a mužů v Evropě

 

18. října 2017

Česká republika zaujímá v rámci EU přední pozici v podílu lidí žijících v párech. Tuzemská míra zaměstnanosti mužů patří v Unii k nejvyšším. Nejen toto srovnání nabízí nová digitální publikace Eurostatu nazvaná Život žen a mužů v Evropě – statistický obraz. V českém jazyce dnes vychází na webu Českého statistického úřadu.


Ze srovnání s unijními zeměmi také vyplývá, že žen na vedoucích pozicích je v Česku 25 %. Tento ukazatel je nižší pouze v Lucembursku, kde činí 18 %.

České republice patří čtvrté místo v počtu mužů konzumujících alkohol alespoň jednou týdně. Češky jsou v tomto ohledu na úrovni evropského průměru.

Další zajímavé informace naleznete zde: https://www.czso.cz/staticke/cz/app_estat/zeny_muzi/CZ_CS_womenmen_core_v1.0/index.html. Zhlédnout můžete i videoupoutávku: http://ec.europa.eu/eurostat/news/digital-publication-women-and-men.

Digitální publikace, kterou vydáváme při příležitosti Evropského dne statistiky, je zaměřena na porovnávání údajů o ženách a mužích v EU. Obsahuje krátké texty, interaktivní vizualizační nástroje, infografiku či fotografie. Byla vytvořena Eurostatem ve spolupráci s národními statistickými úřady členských států a zemí ESVO. Dostupná je ve 24 jazycích.

 

Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • Publikace Život žen a mužů v Evropě
  • csu_tz171018_zivot_zen_a_muzu_v_evrope.docx