Vychází Katalog produktů na rok 2019

 

11. prosince 2018

Český statistický úřad dnes na svých webových stránkách zveřejnil Katalog produktů na příští rok. Uživatelé tak získávají dopředu přehled o tom, kdy budou v roce 2019 publikovány základní statistické výstupy. Plánování termínů zveřejňování výstupů a jejich dodržování patří k základním principům statistické činnosti.

„Díky Katalogu produktů jsou výstupy ČSÚ očekávatelné a předvídatelné, což podtrhuje naši nezávislost a nestrannost. Dopředu to také vylučuje jakýkoliv možný stín pochybností o vlivu společenských událostí na zvolené datum zveřejnění konkrétního statistického výstupu,“ upozorňuje Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu. 

Katalog produktů je zveřejněn na adrese https://www.czso.cz/csu/czso/katalog-produktu?filtr=true&roky=2019 a obsahuje informace o všech výstupech s výjimkou dat předkládaných veřejnosti prostřednictvím speciálních webových aplikací. Umožňuje filtrování vyhledávaných výsledků podle skupiny, termínu vydání, typu výstupu, kraje atd.

Termíny vydání Rychlých informací uvedených v Katalogu jsou závazné, u ostatních produktů se mohou ve výjimečných případech ze závažných důvodů změnit.

Katalog produktů pro rok 2019 předpokládá vydání celkem 320 datových souborů, což je o 41 více než v roce 2018. V 67 případech je navíc plánována i jejich tištěná podoba. Bude se jednat například o ročenky, krajské analýzy, časopisy apod. Přes 60 % výstupů bude k dispozici i v anglickém jazyce.
 

Kontakt
Jan Cieslar
tiskový mluvčí ČSÚ
T 274 052 017 | M 604 149 190
E jan.cieslar@czso.cz | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz181211_vychazi_katalog_produktu_na_rok_2019.docx