V Praze začíná mezinárodní statistický mítink

 

2. května 2017

V Praze zítra začíná mezinárodní statistický mítink. Čtvrté jednání Expertní skupiny pro statistiku životního prostředí organizují OSN a Český statistický úřad. Zúčastní se ho desítky odborníků ze všech světových regionů.


Třídenní zasedání povede předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová, která mezinárodní pracovní skupině OSN zaměřené na problematiku životního prostředí předsedá už řadu let: „Expertní skupina zvaná EGES, v níž mají zastoupení národní statistické instituce rozvojových i rozvinutých zemí a řada významných mezinárodních organizací, se bude zabývat implementací nového Rámce pro rozvoj statistiky životního prostředí. Na programu je dopracování metodického manuálu k aktualizované verzi Rámce. Poté bude následovat příprava technických asistencí či zaškolování odborných pracovníků ve vybraných rozvojových zemích.“

Původní Rámec pro rozvoj statistiky životního prostředí byl vytvořen v roce 1984. Jeho aktualizovanou verzi schválila Statistická komise OSN v roce 2013. Na přípravě strategického dokumentu se významně podíleli i experti ČSÚ. Rámec slouží jednotlivým zemím jako významná podpora pro tvorbu a další rozvoj národního systému statistiky životního prostředí.

Jednání týmu EGES se v Česku koná poprvé, a to díky dohodě předsedkyně ČSÚ Ivy Ritschelové s předsedou Statistické divize OSN Stefanem Schweinfestem. Předchozí jednání se odehrávala v sídle OSN v New Yorku.

 

Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz170502_v_praze_zacina_mezinarodni_statisticky_mitink.docx