Tiskové sdělení: Cestovní ruch roste, zvýšily se i tržby ve službách

 

8. srpna 2018

Turisté ve druhém čtvrtletí strávili v ubytovacích zařízeních 13,4 miliónu nocí. To je meziročně o 2,2 % víc. Rostou také tržby ve službách, hlavně v dopravě a skladování.

„Cestovní ruch roste. Konkrétně data o návštěvnosti hostů v tuzemských hromadných ubytovacích zařízeních se zvyšují už pátým rokem v řadě. V rámci druhého čtvrtletí se v hotelích, penzionech, kempech a dalších zařízeních ubytovalo 5,5 miliónu hostů. Nejvýznamněji narostl počet turistů meziročně v Moravskoslezském, Středočeském a Jihočeském kraji. Zahraničních hostů k nám přijelo nejvíc z Německa, byť se jejich počet ve srovnání s loňskem snížil. Naopak přibylo turistů z Číny, Slovenska a Polska,“ uvádí Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ. Rychlou informaci s podrobnostmi naleznete zde: https://www.czso.cz/csu/czso/cri/cestovni-ruch-2-ctvrtleti-2018.

Ve druhém kvartálu pokračoval i růst tržeb ve službách. „Největší vliv na celkový výsledek mělo odvětví dopravy – dařilo se železnicím, silniční i letecké dopravě, skladování, poštovním a kurýrním službám. Růst ale zaznamenala i další odvětví jako informační a telekomunikační služby, pohostinství a ubytování nebo vědecké a profesní služby. Celkově se tržby ve službách zvýšily o 3,1 %,“ doplňuje ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková. Detaily přináší Rychlá informace: https://www.czso.cz/csu/czso/cri/sluzby-2-ctvrtleti-2018.

Audiozáznamy vyjádření jsou k dispozici v příloze.

 

Kontakt
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz | Twitter @statistickyurad

  • csu-ts180808-cestovni_ruch_roste,_zvysily_se_i_trzby_ve_sluzbach.docx
  • Vyjádření Pavla Vančury z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ
    (soubor mp3)
  • Vyjádření Marie Bouškové, ředitelky odboru statistiky služeb ČSÚ
    (soubor mp3)