Přehled ocenění ČSÚ v roce 2019

 

  • Český statistický úřad získal 17. října 2019 2. místo v kategorii PR tým roku oborové soutěže Mluvčí roku. Ta vyhodnocuje práci tiskových mluvčích a PR týmů, kteří vykonáváním profese přímo vytvářejí mediální obraz firem a institucí. Hodnocení se skládá ze dvou částí a účastní se jich výlučně experti z oboru public relations, tiskoví mluvčí a novináři.
  • Český statistický úřad obsadil 8. místo v rámci hodnocení zadávání veřejných zakázek projektu zindex.cz. Ekonomové z Univerzity Karlovy v Praze zde poměřovali všechny veřejné zakázky za poslední tři roky a zkoumali, jak hospodárně a férově stát zakázky soutěží. Do hodnocení bylo zahrnuto celkem 56 zadavatelů.
  • Časopis ČSÚ Statistika&My se v květnu 2019 v šestém ročníku soutěže Fénix content marketing umístil v kategorii B2E na druhém místě. Soutěž hodnotí nejlepší počiny firem z pohledu obsahu, poctivé práce a vyjádřené kreativity v oblasti tištěných firemních médií a online komunikace.
  • Český statistický úřad obdržel cenu Neplejtvák 2019 za 8. místo v kategorii státní správa. Umístil se tak mezi deseti nejlepšími v žebříčku zindex.cz, hodnotícím dobrou praxi při zadávání veřejných zakázek, který vyhlašují Econlab z.s. a OTIDEA a.s.