Předseda ČSÚ a ministr vnitra podepsali memorandum o e-volbách

 


7. 4. 2008

Předseda ČSÚ a ministr vnitra podepsali memorandum o e-volbách


Memorandum o spolupráci při koncipování, řešení, testování a realizaci systému elektronických voleb dnes při příležitosti konference Intetrnet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové podepsali předseda Českého statistického úřadu Jan Fischer a ministr vnitra ČR Ivan Langer.

Systém e-voleb umožní voličům odevzdat hlas ve volbách do zastupitelských sborů pomocí vzdáleného hlasování např. prostřednictvím internetu a bude fungovat jako alternativa ke klasickému hlasování ve volební místnosti.

Obě státní instituce vyjadřují v memorandu společný zájem podílet se na vytvoření takových podmínek, které povedou k realizačnímu projektu, testování a uvedení systému e-voleb do praxe. Komplexní materiál s návrhy nezbytných legislativních dokumentů a opatření předloží obě instituce do konce roku 2009 vládě a Parlamentu ČR k projednání a zároveň je představí odborné i laické veřejnosti.

Roman Prorok
mluvčí předsedy ČSÚ

  • TZ080407e_volby.doc
  • Memorandum o spolupráci mezi Českým statistickým úřadem a Ministerstvem vnitra ČR
  • Budeme volit elektronicky?
    Zvukový záznam ze stránek Ministerstva vnitra, ve kterém o novém projektu hovoří předseda Českého statistikého úřadu Ing. Jan Fischer.
  • Nové projekty vyžadují dobrou spolupráci mezi úřady
    Zvukový záznam ze stránek Ministerstva vnitra, ve kterém popisuje připravované změny náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu, informatiku, legislativu a archivnictví Zdeněk Zajíček.