Oslavte Evropský den statistiky!

 

19. října 2021

Ve středu 20. října budou mít statistici po celé Evropě „svůj den“, neboť právě na toto datum připadá Evropský den statistiky. K pomyslným oslavám se již tradičně připojí i Český statistický úřad a zapojit se může i veřejnost.

„Statistici chtějí v tento den veřejnosti připomenout důležitost statistiky a kvalitních dat. Důvěryhodná a nezávislá oficiální statistika je klíčem k lepším datům, která pak dávají větší šanci na odpovědné rozhodování a tedy i lepší životy nás všech,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Návštěvníci ústředí ČSÚ na pražské Skalce si mohou prohlédnout výstavu tvořenou oblíbenými infografikami, které úřad využívá při komunikaci s veřejností na svých webových stránkách, sociálních sítích nebo v časopise Statistika&My. Kolik žen pracuje ve vědě? Nakupujeme online? Jaká je pravděpodobnost, že budete mít dvojčata? Kolika let se dožíváme? Kam nejčastěji cestujeme? Kdo k nám cestuje? Kolik vypijeme vína a kolik sníme rozinek? To vše se můžete z našich statistik dozvědět.

Na síti Instagram pak bude pro návštěvníky připraven statistický kvíz zahrnující deset otázek z různých oblastí statistiky.  Správná či nesprávná odpověď bude ihned vyhodnocena a link pak návštěvníka zavede na stránku, kde se o dané problematice může dozvědět více.

Aktivity ČSÚ však můžete sledovat i na sítích Twitter, YouTube či LinkedIn. Pro ty, kteří to se statistikou myslí opravdu vážně, nabízí pak Český statistický úřad i podnětné studijní materiály.

 

Kontakt
Jan Cieslar
tiskový mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 604 149 190
E
jan.cieslar@czso.cz | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz211019_oslavte_evropsky_den_statistiky.docx
  • Vyjádření Marka Rojíčka, předsedy ČSÚ
    (soubor mp3)