Novým předsedou ČSÚ je Marek Rojíček

 

13. března 2018

Prezident republiky Miloš Zeman dnes na návrh vlády jmenoval Marka Rojíčka novým předsedou Českého statistického úřadu.


„Vážím si důvěry, kterou jsem dostal a udělám maximum pro to, aby Český statistický úřad nadále zůstal důvěryhodnou a respektovanou institucí. Současně se chci zaměřit na jeho další modernizaci,“ sdělil Marek Rojíček.

Prioritami nového předsedy budou pokračující přípravy Sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 nebo investice do IT infrastruktury a aplikačního vybavení ČSÚ. Současně se chce Marek Rojíček soustředit na další snižování zátěže respondentů a zvyšování kvality publikovaných statistických ukazatelů získáváním nových administrativních či big dat. „V této oblasti už běží projekt scanner dat, tedy využívání administrativních dat z pokladen obchodních řetězců pro účely statistiky spotřebitelských cen. Na konci roku bych rád viděl jeho přerod z pilotní do rutinní fáze,“ dodal předseda ČSÚ. V neposlední řadě chce podporovat aktivity Úřadu v oblasti zvyšování statistické gramotnosti a popularizace dat.

Ing. Marek Rojíček, Ph.D. - předseda ČSÚ

Vláda navrhla jmenovat Marka Rojíčka novým předsedou dne 17. ledna 2018. Do ČSÚ nastoupil v roce 2001 a zastával zde vedoucí pozice v sekci makroekonomických statistik. V roce 2014 byl jmenován místopředsedou.

 

Jmenování předsedy ČSÚ; Fotoarchiv KPR, foto Hana Brožková
Fotoarchiv KPR, foto Hana Brožková

 

Kontakt
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz180313_novym_predsedou_csu_je_marek_rojicek.docx
  • Vyjádření předsedy ČSÚ Marka Rojíčka
    (soubor mp3)