Nejaktivnější jsou Říčky v Orlických horách

 

12. dubna 2021

Od začátku sčítání obdržel Český statistický úřad přes 2,6 milionu elektronických sčítacích formulářů. Z hlediska zapojení do sčítání je mezi deseti nejaktivnějšími obcemi nejčastěji zastoupen Karlovarský kraj.

Sčítání běží přes dva týdny, sečtených máme více než 5 milionů osob a já bych jim všem chtěla poděkovat, že využily možnost sečtení se online. Data nám ukazují, že velký potenciál na zapojení je především u menších obcí. Všichni mají stále možnost využít elektronický formulář a sečíst celou domácnost, stejně jako pomoci se sečtením těm, kteří si na to sami netroufají. Od soboty bude navíc možnost sečíst se prostřednictvím listinného sčítacího formuláře,“ uvádí Eva Krumpová, 1. místopředsedkyně ČSÚ. 

Z údajů o počtu odeslaných elektronických sčítacích formulářů na 100 bytů za každou obec si lze udělat obrázek, jak to v České republice vypadá z hlediska zapojení jednotlivých obcí do sčítání. „Mezi nejaktivnější obce v rámci České republiky patří Říčky v Orlických horách z Královéhradeckého kraje, obec Vísky v Plzeňském kraji a Těšovice na Karlovarsku,“ dodává Eva Krumpová.

Sčítání 2021 probíhá do 11. května. Od 17. dubna začnou sčítací komisaři roznášet listinné formuláře do domácností, které se nesečetly online, a to v předem oznámených termínech. Z důvodu ochrany zdraví a s ohledem na současnou situaci s covid-19 budou komisaři předávat formuláře před domem. Ti, kdo se do té doby nesečtou, si tak budou moci vybrat, zda vyplní elektronický formulář či využijí jeho listinnou formu. ČSÚ doporučuje využívat elektronický formulář, neboť jeho vyplnění je snadné, rychlé a zcela bezkontaktní, z epidemického hlediska tak naprosto bezrizikové.

 

TOP 10 nejaktivnějších obcí v České republice

Obec

Okres

Kraj

Odeslané formuláře na 100 bytů

Říčky v Orlických
horách

Rychnov nad Kněžnou

Královéhradecký

85,4

Vísky

Rokycany

Plzeňský

83,3

Těšovice

Sokolov

Karlovarský

75,8

Andělská Hora

Karlovy Vary

Karlovarský

72,6

Šabina

Sokolov

Karlovarský

72,5

Poustka

Cheb

Karlovarský

72,2

Sobíšky

Přerov

Olomoucký

72,1

Doubravčice

Kolín

Středočeský

71,2

Líšnice

Praha-západ

Středočeský

71,1

Čakovičky

Mělník

Středočeský

70,8

Pozn.: Za jeden byt je možné odeslat více než jeden formulář, uvedený ukazatel tak nepředstavuje podíl sečtených bytů v dané obci.

 

Kontakt:
Jolana Voldánová
tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz

 

  • csu_tz210412_nejaktivnejsi_jsou_ricky_v_orlickych_horach.docx
  • Tab. Aktivita obcí - Česká republika