Mluvčí příštího sčítání v roce 2021 bude Petra Báčová

 

5. října 2017

Projekt sčítání lidu, domů a bytů v roce 2021 bude komunikovat Petra Báčová. Rozhodlo o tom vedení Českého statistického úřadu.

Hlavním úkolem tiskové mluvčí bude aktivní i reaktivní komunikace s médii. Půjde mimo jiné o zodpovídání novinářských dotazů, vydávání tiskových zpráv, pořádání tiskových konferencí a širokou prezentaci sčítání v médiích. „Petra Báčová je tiskovou mluvčí ČSÚ a podle nás bude nejvhodnější, pokud bude souběžně komunikovat i projekt sčítání. Tyto dva úkoly k sobě totiž neodmyslitelně patří,“ uvádí předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

ČSÚ nyní začíná připravovat komunikační strategii příštího cenzu. Vycházet bude z návrhu věcného záměru zákona o sčítání, který byl na konci září předložen do meziresortního připomínkového řízení. Strategie bude obsahovat hlavní komunikační cíle a ideje, popis struktury a úkolů komunikačního týmu či charakteristiku jednotlivých fází kampaně.

Před svým příchodem v roce 2015 na ČSÚ působila Petra Báčová čtyři roky jako tisková mluvčí Exekutorské komory ČR. Předtím byla zprávařkou, redaktorkou, moderátorkou a editorkou Českého rozhlasu. Byla také členkou redakční rady recenzovaného časopisu Komorní listy. Externě spolupracovala např. s Unií podnikových právníků ČR. Vystudovala Fakultu humanitních studií na Univerzitě Karlově v Praze.

 

Kontakty
Michal Novotný
ředitel odboru vnější komunikace ČSÚ
T
274 052 475| M 605 401 219
E
michal.novotny@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz171005_mluvci_pristiho_scitani_v_roce_2021_bude_petra_bacova.docx