Mezinárodní konference Statistika: Investice do budoucnosti (06.09.2004)

 


6.září 2004
Mezinárodní konference Statistika: Investice do budoucnosti

Dvoudenní mezinárodní konference Statistika: Investice do budoucnosti začala dnes v Kongresovém centru České národní banky, která se na organizaci této prestižní akce Českého statistického úřadu spolu s Vysokou školou ekonomickou podílí. Akce se koná pod záštitou prezidenta republiky Václava Klause v roce 85.výročí vzniku samostatné statistické služby v českých a slovenských zemích.

Hned v úvodu konference uctily téměř dvě stovky statistických odborníků ze 37 zemí celého světa minutou ticha památku nevinných obětí teroristů v Beslanu.

Do Prahy přijeli delegáti nejen z evropských zemí, ale například i z Nového Zélandu, Ekvádoru či Lesotha.V řadě odborných sekcí zazní okolo osmdesáti příspěvků z nejrůznějších oblastí statistiky – od historie, přes bankovní statistiku až po témata statistiky minorit nebo informační společnosti.

Jednání statistiků na takové úrovni se v Praze koná vůbec poprvé. Jeho cílem je přispět k výměně poznatků a zkušeností týkajících se zajišťování statistických dat pro naplnění potřeb uživatelů a co nejširšího využití statistik pro současný demokratický vývoj společnosti i pro vytvoření adekvátních podmínek budoucím generacím.

Tiskový referát
Kanceláře předsedy ČSÚ

  • TZ_040906_konference.doc