Kontaktní místa sčítání jsou tu pro vás

 

2. května 2021

Do 11. května pro vás zůstávají otevřena všechna kontaktní místa Sčítání 2021. Najdete je na více než 800 vybraných pobočkách České pošty a na všech krajských správách Českého statistického úřadu. Přepážky těchto kontaktních míst jsou vždy přehledně označeny logem Sčítání 2021. Můžete si zde vyzvednout či odevzdat listinný sčítací formulář, přítomní pracovníci vám rádi poskytnou další informace a zodpoví vaše případné dotazy.


Jak najít nejbližší kontaktní místo? Jeho adresu a otevírací dobu snadno zjistíte 
v aplikaci pro vyhledávání sčítacích komisařů a kontaktních míst na webu České pošty nebo na telefonním čísle 253 253 683 či na úředních deskách obecních úřadů.

Pokud zvolíte výše zmíněné telefonní číslo, dovoláte se na specializované Kontaktní centrum, které v současné fázi Sčítání 2021 využívá každý den průměrně 7,5 tisíce volajících.

Nejprve budete přesměrováni do automatické hovorové obsluhy (IVR), kde máte možnost dle PSČ ihned vyhledat své nejbližší kontaktní místo. Této služby využilo od jejího spuštění už více než 35 000 volajících.

Od začátku distribuce listinných sčítacích formulářů, tedy od 17. dubna 2021, těchto automatizovaných služeb vyhledání kontaktních míst využily denně přibližně dvě třetiny všech volajících. U hovorů spojených přímo na operátora se dotazy na konkrétní kontaktní místo nyní také pohybují na předních příčkách témat volání. Dělí se o ně s dotazy na online sčítání a listinné sčítání obecně. S operátory kontaktního centra lze mluvit nejen česky, ale také anglicky či rusky.

Pokud si půjdete vyzvednout listinný sčítací formulář na kontaktní místo, je nutné sdělit adresu (případně byt), ke které bude formulář přiřazen načtením čárového kódu. V případě potřeby je zde také možné získat tištěné překlady listinného formuláře v sedmi jazycích (angličtině, němčině, polštině, ruštině, ukrajinštině, vietnamštině, romštině). Slouží jako pomůcka k vyplnění originálního formuláře v češtině.

Provoz kontaktních míst Sčítání 2021 je zajištěn při respektování veškerých aktuálně platných hygienických opatření a shoduje se s otevírací dobou konkrétní pobočky České pošty. Listinný formulář je třeba vyplnit a vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kontaktním místě nejpozději do 11. května. Stále ale platí i možnost sečíst se online. I tato varianta je možná do 11. května, a to na webu www.scitani.cz.

 

Kontakt:
Jolana Voldánová
tisková mluvčí Sčítání 2021
+420 704 659 357
jolana.voldanova@scitani.cz

 

  • csu_tz210502_scitani_2021_kontaktni_mista_scitani_jsou_tu_pro_vas.docx