Evropský den statistiky 2017

 

20. října je Evropským dnem statistiky. Český statistický úřad pro Vás jako každý rok připravil pestrý program. Během tohoto týdne zveřejní statistické údaje o dětských jménech, uspořádá výstavu plakátů Příběh statistiky, zorganizuje den otevřených dveří v Ústřední statistické knihovně a na pracovišti informačních služeb.

Vše začne už v pondělí 16. října v 10 hodin v pražské ústřední budově ČSÚ tiskovou konferencí o nejoblíbenějších jménech dětí narozených v lednu 2017. Představen bude i přehled neobvyklých jmen, která čeští rodiče dali svým potomkům, a nejčastější jména dětí i rodičů v krajích.

V Ústřední statistické knihovně, která se nachází v Praze na Skalce, ve středu 18. října můžete zhlédnout nejzajímavější archivní publikace z knihovního fondu. Den otevřených dveří bude probíhat od 9 do 17 hodin také na pracovišti informačních služeb.

Vedle toho Vás do budovy ČSÚ zveme i na výstavu Příběh statistiky, která bude zpřístupněna od pondělního odpoledne. Na plakátech je poutavým způsobem sledována cesta světové i české statistiky od počátků lidstva až po současnost. Publikaci, ze které výstava vychází, je možné stáhnout zde: https://www.czso.cz/csu/czso/pribeh-statistiky-2014-u0uhdyd0nq.

Na Twitteru bude ČSÚ (@statistickyurad) pod hashtagem #StatsDay2017 od pondělí 16. října zveřejňovat infografiky o dětských jménech a o srovnání České republiky s ostatními členskými státy EU.

18. 10. zveřejníme na webu ČSÚ digitální publikaci Eurostatu v českém jazyce představující život žen a mužů v EU.