Druhá celoplošná zkouška zpracování voleb

 


14. října 2008

Druhá celoplošná zkouška zpracování voleb


Systém Českého statistického úřadu zajišťující zpracování voleb do jedné třetiny Senátu Parlamentu ČR a do krajských zastupitelstev, které se uskuteční v sobotu 18. října, dnes prošel druhou celoplošnou zkouškou.

Do testování sběru, přenosu dat a zpracování výsledků se zapojilo všech 447 přebíracích míst pro krajské volby a 202 místa pro volby do Senátu. Statistici prostřednictvím zátěžových zkoušek opět ověřovali odolnost technologií a softwarového vybavení, funkčnost záložního spojení z přebíracích míst a průchodnost přístupů na prezentační webové stránky.

Český statistický úřad letos poprvé nabízí vedle standardního webu www.volby.cz také alternativní zdroj informací o průběhu zpracování výsledků www.volbyhned.cz. Na tomto serveru budou informace dostupné bez časového odstupu oproti hlavnímu výsledkovému serveru. Rozsah informací bude redukován tak, aby splnil účel, tedy nahradit případnou nedostupnost hlavního výsledkového serveru volby.cz a umožnit tak přístup k těm nejvýznamnějším informacím o výsledcích voleb.


Roman Prorok
mluvčí předsedy ČSÚ

  • TZ081014 volby testII.doc