ČSÚ zveřejnil Kalendář Rychlých informací na rok 2018

 

18. září 2017

Český statistický úřad oznamuje termíny publikací Rychlých informací pro rok 2018. Na webu je ode dneška dostupný nový Kalendář Rychlých informací. Veřejnost díky němu zjistí, ve kterých dnech budou publikovány nové údaje o HDP, nezaměstnanosti, cenách nebo průmyslu.


Rychlé informace jsou jedním z klíčových výstupů, které ČSÚ zveřejňuje. Vycházejí ve stanovený den vždy přesně v 9:00 hodin na webových stránkách www.czso.cz, a to v češtině i angličtině. Pravidelně přinášejí důležité zprávy o aktuálním ekonomickém či demografickém vývoji.

„Je nezbytné, aby veřejnost věděla, ve kterých termínech vycházejí konkrétní Rychlé informace. Jde o součást našeho rovného přístupu k uživatelům. Každý z nich bez rozdílu musí mít stejnou možnost seznámit se s vydávanými statistickými údaji. Nikomu nejsou data poskytována s předstihem. Všem jsou dostupná v tentýž čas, na vteřinu,“ komentuje předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová. I díky závazným a předem oznámeným termínům může ČSÚ garantovat svoji nezávislost. Je totiž průkazné, že zprávy nejsou vydávány v návaznosti na politické dění nebo jiné události.

Kalendář Rychlých informací na rok 2018 obsahuje celkem 21 položek, které budou publikovány ve 153 termínech. První výstup s údaji za nový rok vyjde 24. ledna 2018. Jedná se o data z konjunkturálního průzkumu. Posledním termínem v tomto Kalendáři je 3. duben 2019, kdy bude zveřejněna informace o deficitu a dluhu vládních institucí za 4. čtvrtletí roku 2018.

 

Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz170918_csu_zverejnil_kalendar_rychlych_informaci_na_rok_2018.docx
  • Vyjádření předsedkyně ČSÚ Ivy Ritschelové
    (soubor mp3)