ČSÚ zpracoval výsledky voleb v obci Hrčava

 

18. února 2022

Český statistický úřad zpracoval výsledky opakovaných voleb do obecního zastupitelstva v obci Hrčava na Frýdecko-Místecku. O sedm mandátů se ucházelo patnáct platných kandidátů na dvou kandidátních listinách.

Volební účast dosáhla 85,71 %. Průměrný věk zvolených zastupitelů je 45,9 let. Nejmladšímu je 32 let, nejstaršímu 64 let. Do zastupitelstva byly zvoleny 2 ženy, což je 13,33 % z celkového počtu kandidátů.

Průměrný věk kandidátů byl 47 let, přičemž nejmladší kandidující bylo 24 let a nejstaršímu kandidátovi 73 let. O post zastupitele se ucházely celkem 3 ženy, tj. 20 % z celkového počtu kandidátů. Všichni kandidáti do voleb vstupovali jako nezávislí a bez politické příslušnosti.

Český statistický úřad musí být na zpracování výsledků voleb plně připraven, a to bez ohledu na jejich typ, rozsah či počet kandidátů. Nejinak tomu bylo i v případě voleb v obci Hrčava.  Provedli jsme všechny standardní přípravné kroky včetně zkušebního zpracování. Zapojeni byli naši zaměstnanci jak v pražském ústředí ČSÚ, tak i na přebíracím místě v Jablunkově,“ uvedla Eva Krumpová,1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu.

Výsledky voleb, uskutečněných v jediném okrsku, byly zpracovány v sobotu 18. února ve 22.57 hodin. V pondělí výsledky hlasování projedná Státní volební komise a po schválení budou uveřejněny ve Sbírce zákonů.

 

Kontakt:
Jan Cieslar
tiskový mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 604 149 190
E
jan.cieslar@czso.cz | Twitter @statistickyurad

  • csu-tz230218-csu_zpracoval_vysledky_voleb_v_obci_hrcava.docx
  • Vyjádření Evy Krumpové,1. místopředsedkyně Českého statistického úřadu
    (soubor mp3)