ČSÚ spolupořádal první hackathon veřejné správy

 

18. září 2017

První hackathon veřejné správy už má své vítěze. Mezi nejlepšími projekty uspěli i tvůrci, kteří využili otevřených dat Českého statistického úřadu.


Hackathonu, který odstartoval v pátek 15. září v Praze, se zúčastnilo šest desítek programátorů. Na základě dat umožňujících dálkový přístup v otevřeném a strojově čitelném formátu vytvořili 15 projektů. Využili nejen datových sad Českého statistického úřadu, ale i Nejvyššího kontrolního úřadu, Českého telekomunikačního úřadu, Českého úřadu zeměměřického a katastrálního, České správy sociálního zabezpečení, Ministerstva vnitra, Ministerstva financí a dalších.

„ČSÚ má širokou nabídku otevřených dat. Veřejnosti jsou v tomto formátu dostupné např. volební výsledky, údaje o dojížďce do zaměstnání mezi okresy, o narozených a zemřelých nebo o naději dožití v okresech. K dispozici jsou i otevřená data o dlouhodobém vývoji spotřebitelských cen, která jsou zajímavá,“ shrnuje Iva Ritschelová, předsedkyně ČSÚ.

Na programování aplikací měli účastníci hackathonu 24 hodin. Poté porota vybrala pět vítězů. S jejich projekty se můžete seznámit na webových stránkách www.hackujstat.cz.

Co je hackathon?
…když se sejdou programátoři, grafici a webdesignéři a pokusí se během dne a noci z nabídky datových sad v otevřených formátech připravit webové stránky či aplikace pro mobilní telefony nebo počítače.
Více informací o otevřených datech ČSÚ najdete na: www.czso.cz/csu/czso/otevrena_data.

 

Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz   | Twitter @statistickyurad

 

  • csu_tz170918_csu_spoluporadal_prvni_hackathon_verejne_spravy.docx