ČSÚ navštívil nový předseda slovenských statistiků

 

12. ledna 2017

 

Český statistický úřad dnes navštívila slovenská delegace. Předsedkyně Iva Ritschelová přivítala nového šéfa Štatistického úradu Slovenskej republiky Alexandra Balleka.

Pracovní program byl zahájen dopoledním jednáním. Debata se vedla o spolupráci obou úřadů nejen v kontextu konkrétních statistik, ale i legislativního prostředí. Kromě jiného spolu předsedové diskutovali o přípravě sčítání lidu v Česku a na Slovensku nebo o implementaci nařízení o evropské statistice. „Vzájemně jsme si potvrdili, že spolupráce mezi ČSÚ a ŠÚSR bude nadále úspěšně pokračovat. Koneckonců komunikace mezi námi vždy probíhala na nadstandardní úrovni,“ říká Iva Ritschelová, předsedkyně ČSÚ.

Ballek byl do funkce jmenován v říjnu 2016. Dříve působil například ve Slovenskej agentúre pre rozvoj investícií a obchodu, ve Slovenskej agentúre pre cestovný ruch nebo na bratislavském magistrátu. Rozhovor s ním Vám přineseme v únorovém vydání Statistiky&My.

Předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová dnes spolu s užším vedením přivítala v pražském sídle ústředí předsedu ŠÚSR Alexandra Balleka (uprostřed) a jeho tým.
Předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová dnes spolu s užším vedením přivítala v pražském sídle ústředí předsedu ŠÚSR Alexandra Balleka (uprostřed) a jeho tým
.


Kontakty
Petra Báčová
tisková mluvčí ČSÚ
T
274 052 017 | M 778 727 232
E
petra.bacova@czso.cz | Twitter @statistickyurad

 

 

  • csu-tz170112-csu_navstivil_ novy_ predseda_ slovenskych_ statistiku.docx