Český statistik bude sledovat prezidentské volby na Ukrajině (21.12.2004)

 


21. 12. 2004

Český statistik bude sledovat prezidentské volby na Ukrajině

Rušné a pravděpodobně i napínavé vánoční svátky letos prožije vrchní ředitel sekce regionálních orgánů Českého statistického úřadu Jiří Rolenc. Jako člen českého týmu se zúčastní mezinárodní pozorovatelské mise OBSE při opakovaných prezidentských volbách na Ukrajině. Mise začíná 23. a skončí pravděpodobně 28. prosince. Samotné prezidentské volby se konají v neděli 26. prosince.

Úkolem pozorovatelů bude sledovat průběh voleb a zpracování volebních výsledků a posoudit regulérnost. „Předpokládám, že budu přítomen vlastnímu volebnímu aktu a sčítání hlasů v nějakém konkrétním volebním okrsku, podobně jako další pozorovatelé,“ řekl Jiří Rolenc, který uplatní své zkušenosti z domácí praxe. Jako šéf regionálních orgánů ČSÚ se podílí na organizování sběru a zpracování výsledků voleb do zastupitelských orgánů všech úrovní v České republice.

Prezidentské volby na Ukrajině nebudou pro Jiřího Rolence první pozorovatelskou misí. V roce 2002 ho Evropská unie vyslala na sčítání lidu v Makedonii a o dva roky později v Moldávii, kam odcestoval z pověření Rady Evropy.

Roman Prorok
tiskový mluvčí předsedy ČSÚ
274 054 016

  • TZ041221.doc